warsztaty „Jak zachować równowagę w cyfrowym świecie”

W dniu 25.10 2023r. w naszej szkole odbyły się warsztaty „Jak zachować równowagę w cyfrowym świecie”.  Były prowadzone przez Pana Piotra Grajewskiego – psycholog i doktoranta na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Głównym tematem warsztatów był negatywny wpływ nadmiernego używania urządzeń elektronicznych – telefonu i komputera na nasze życie i funkcjonowanie.

Dowiedzieliśmy się, że takie postępowanie może prowadzić do uzależnienia. Szczegółowo omówione zostały negatywne skutki uzależnienia od social mediów czy gier komputerowych, takie jak problemy ze snem, unikanie kontaktów międzyludzkich, zaniedbywanie obowiązków i swoich wcześniejszych zainteresowań, może ono również prowadzić do depresji i innych  problemów psychicznych.

Na warsztatach dowiedzieliśmy się również czym jest uzależnienie i jak je rozpoznać, prowadzący omówił kwestie różnych źródeł uzależnień behawioralnych i nie tylko.

Młodzież bardzo pozytywnie odebrała powyższe zajęcia, wskazywała na potrzebę poruszania tematyki uzależnień behawioralnych bo mają świadomość, ze jest to problem dotyczący ich pokolenia.

Maja Piechocka 3b
Anna Michalska – pedagog szkolny
Anna Ciesielska – pedagog specjalny

Skip to content