PROJEKTY SZKOLNE

KLASA 3F
Zdrowo – sportowo 

Daj ubraniom drugie życie!

Kreatywna młodzież z 3 f połączyła realizację dwóch projektów, nazywając swoje przedsięwzięcie „Na kijkach do second handu”:
Z kijkami i krokomierzami (ok. 4234 kroków) zrobiliśmy spacer po parku, następnie udaliśmy się do second handu na zakupy za grosze. Zdjęcia obrazują etapy spaceru:) Były także lody, by kontynuować ideę zrealizowanego projektu na temat wzajemnej życzliwości i wspólnie spędzonego, miłego czasu:)

moduł projektu szkolnego, „Każdy kocha miłe słowa, powiedz ze mną je od nowa”. Temat lekcji: Dzień wzajemnej życzliwości – „POCZTA KLASOWA„.


Klasa 2c realizuje projekt
Bądź zdrów! Bądź zdrowa!  – to tak wiele znaczy

            W II półroczu klasa 2c zrealizowała dwa kolejne działania w ramach projektu Bądź zdrów! Bądź zdrowa!  – to tak wiele znaczy. Tym razem działanie w kategorii ruch – Taniec z treningiem oddechowym oraz w sferze kondycji psychicznej – Wyzwalamy dobre emocje.

            20 kwietnia 2023r. klasa 2c zrealizowała działanie w kategorii ruch – Taniec z treningiem oddechowym poprzez odtańczenie belgijki. Uczniowie wybrali się do parku miejskiego i wspólnie wykonali popularny taniec. Takie działanie wpłynęło korzystnie na ich zdrowie, a także przełożyło się na integrację zespołu klasowego.

            Natomiast 27 kwietnia klasa 2c zrealizowała ostatnie działanie w ramach projektu ekologicznego, tym razem w sferze kondycji psychicznej –  Wyzwalamy dobre emocje. Tego dnia uczniowie spędzili godzinę wychowawczą grając w gry planszowe. Była to doskonała okazja do pracy w grupach, treningu logicznego myślenia, nauki skutecznego rozwiązywania problemów czy umiejętności podejmowania decyzji i ćwiczenia umiejętności taktycznych. Dla uczniów była to świetna zabawa, a także czas spędzony w bardzo przyjemnej atmosferze.

W I półroczu roku szkolnego 2022/23 klasa 2c zrealizowała dwa działania w ramach ekologicznego projektu  wychowawczo – profilaktycznego pod hasłem Bądź zdrów! Bądź zdrowa!  – to tak wiele znaczy.

            28 września 2022r. klasa 2c rozpoczęła projekt od realizacji działania w sferze odżywiania. W związku z tym na godzinie wychowawczej odbył się Konkurs na zdrowy przepis kulinarny. Klasa została podzielona na cztery pory roku, każda grupa przygotowywała zdrowy i typowy dla danej pory roku przepis kulinarny. Taki sposób spędzenia czasu zintegrował klasę, pomógł wykazać się kreatywnością i kształtować umiejętność pracy w zespole. Zwieńczeniem spotkania była degustacja przygotowanych posiłków.

            Z kolei 5 stycznia 2023r. klasa 2c zrealizowała działanie w sferze dbałości o środowisko naturalne, tj. Daj drugie życie ubraniom. Uczniowie, pracując w małych grupach, zmieniali swoje podkoszulki w torby na zakupy, spodnie w spódniczki czy koszulki w pomysłowe zabawki dla psa czy kota. Takie działanie uświadomiło uczniom, że ubrania można przerabiać i personalizować. W ten sposób można świetnie bawić się modą, posiadać coś unikatowego w swojej szafie, a także uszczęśliwić swoich czworonożnych przyjaciół.

Wychowawca klasy 2c
Sylwia Malinowska 


klasa 2f

Zgodnie z założeniami Ekologicznego Projektu wychowawczo-profilaktycznego „ Bądź zdrów ! Bądź zdrowa ! – to tak wiele znaczy”,   klasa 2f zrealizowała w pierwszym semestrze 2 tematy i w drugim kolejne dwa.

Pierwszy temat „ Każdy kocha miłe słowa, powiedz ze mną je od nowa” ,uczniowie zrealizowali poprzez organizację gry w miłe słowa , a miało to miejsce podczas Wigilii klasowej.

W trakcie realizacji drugiego tematu „ Zapodaj dalej – zdrowy przepis kulinarny” uczniowie wymienili się zdrowymi przepisami dla ludzi w różnym wieku i o różnych potrzebach.

W ramach tematu „Zdrowo sportowo” uczniowie zorganizowali trening samoobrony przy muzyce , poznali podstawowe zasady samoobrony i świetnie się przy tym bawili.

Ostatnie zagadnienie zrealizowaliśmy przy współpracy z naszymi wolontariuszami , „ Daliśmy drugie życie …” starym kocom i kołdrom , które przekazaliśmy dla psów ze skierniewickiego schroniska.

Anna Wasińska


klasa 2A, we wtorek 22.11.2022 

realizowała w parku miejskim ekologiczny projekt wychowawczo – profilaktyczny pt. „ Zdrowo i sportowo”. Godzinę wychowawczą klasa 2A spędziła aktywnie spacerując na świeżym powietrzu.

Klasa 2A realizowała na godzinie wychowawczej ekologiczny projekt wychowawczo – profilaktyczny pt. „Daj drugie życie ubraniom”. Na godzinę wychowawczą uczennice przyniosły rzeczy wykonane  z pomocą rodziców ze starych przerobionych  kurtek, spodni, bluzek itd.  Ze starego obrusa i zasłon została wykonana śliczna kosmetyczka a ze starej kurtki i spodni plecak.

   

klasa 2A, we wtorek 30.05.2023 r.  realizowała na godzinie wychowawczej ekologiczny projekt edukacyjny „ za PODAJ DALEJ”. Uczniowie przygotowali różne smaczne i zdrowe przepisy sałatek, deserów i przystawek. Z tych przepisów stworzyliśmy książeczkę kucharską z ulubionymi daniami. Książeczkę można obejrzeć w bibliotece szkolnej.

We wtorek 03.01.2023r.  klasa 2A realizowała na godzinie wychowawczej ekologiczny projekt wychowawczo – profilaktyczny pt. „Każdy kocha miłe słowa powiedz ze mną je od nowa”. Podczas  godziny wychowawczej uczniowie losowali czerwone serduszka , na których były napisane zadania do wykonania. Młodzież  zwracała się do siebie z wielką uprzejmością poprzez wykonanie miłych gestów lub używając miłych słów.


,,Spacer życzliwości” ulicami Skierniewic – realizacja projektu ,,Bądź zdrów, bądź zdrowa” w klasie ID.

Język jest środkiem wywierania wpływu na ludzi, narzędziem bezpośredniego oddziaływania na innych. Każda wypowiedź zawiera w sobie pewną intencję komunikatywną, a słowa, które wypowiadamy mają w sobie duży ładunek emocjonalny. Słowem można m.in. pocieszyć, uspokoić, dać wsparcie. O tym, że pozytywnie nacechowane słowa mają moc poruszania serc i wywoływania dobrych uczuć przekonali się uczniowie klasy ID, którzy w dniu 8 grudnia 2022 roku obdarowali nimi mieszkańców Skierniewic.

Monika Stachów


KLASA 1c
TEMATY GW z 25.11.2022. oraz 28.10.2022.

1. Zadbajmy o naszą kondycję psychiczną – realizacja zadania projektowego WYZWALAMY DOBRE EMOCJE kl. 4b w ramach projektu wychowawczo – profilaktycznego pn. Bądź zdrów! Bądź zdrowa! – to tak wiele znaczy.
2. Trening oddechowy – realizacja zadania projektowego kl. 2d w ramach projektu wychowawczo – profilaktycznego pn. Bądź zdrów! Bądź zdrowa! – to tak wiele znaczy.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Piasecka


Klasa 2e
Projekty

  1. Każdy lubi miłe słowa, powiedz z nami je od nowa
    Dzień życzliwości

W ramach realizacji szkolnego projektu „Każdy kocha miłe słowa powiedz ze mną je od nowa” podczas godziny wychowawczej wymienialiśmy się komplementami. Pomagały nam w tym wylosowane kartki, które zawierały zadania takie jak:
-Zrób coś miłego wylosowanej osobie
-Co imponuje Ci w wylosowanej osobie
-Powiedz najlepsze wspomnienie z wylosowaną osobą
-Powiedz co najbardziej lubisz w wylosowanej osobie
-Spełnij jedno MAŁE życzenie wylosowanej osoby
-Skomponuj piosenkę wylosowanej osobie (zaśpiewaj ją)

Dzięki temu doświadczeniu wszyscy się zintegrowaliśmy,
lepiej się poznaliśmy i, co najważniejsze, świetnie spędziliśmy czas.

  1. Zdrowo-sportowo
    26 kwietnia zrealizowaliśmy projekt pt.: ,,Zdrowo – sportowo”. Postanowiliśmy, że podzielimy się wiadomościami na temat sportów, które uprawiamy i naszymi osiągnięciami. Dowiedzieliśmy się na czym polegają inne dyscypliny sportu oraz jak dużo pracy trzeba wykonać, żeby osiągać sukcesy.

Nasi koledzy tańczą, trenują siatkówkę, biegają przez płotki. Wielu z nich osiąga sukcesy na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

  1. zaPODAJ DALEJ

W ramach projektu opracowaliśmy, a w zasadzie męska część naszej klasy, opracowała menu zdrowych przepisów (aby otworzyć plik z przepisami proszę zeskanować kod QR).

 Wszystkie te przepisy są zdrowe, zazwyczaj proste w wykonaniu i pokazują upodobania kulinarne naszych kolegów. Nasze przepisy są różnorodne, wśród nich można znaleźć smaczne propozycje na obiad czy nawet zdrową przekąskę J. Serdecznie zapraszamy do wypróbowania paru z nich w domu.


4d – PODSUMOWANIE PROJEKTU „DAJ DRUGIE ŻYCIE UBRANIOM” 

W idei „Dajemy ubraniom drugie życie” – przejrzeliśmy szafy nasze i rodziców, by odświeżyć pamięć związaną z ich zawartością i móc skomponować zgodny z naszą estetyką ubiór. Warto zauważyć, że moda powraca, a dobre jakościowo ubrania mogą służyć latami. Dopełnienie naszych stylizacji stanowią rzeczy z drugiej ręki, dzięki którym dbamy o środowisko, zmniejszamy konsumpcjonizm związany z aktualnie panującą modą fast fashion oraz korzystamy z produktów będących już wcześniej w obiegu.


klasa 1a

„Wyzwalamy dobre emocje”

realizacja projektu w ramach projektu wychowawczo-profilaktycznego „Bądź zdrów! Bądź zdrowa! – to tak wiele znaczy.
25.11. 2022 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą dyskutowali o roli emocji w życiu człowieka. Była to okazja nie tylko do rozmowy o emocjach ale przede wszystkim do wyrażania i okazywania tego, co dla człowieka najważniejsze – bliskości, sympatii, radości.

 

 

 

DAJ DRUGIE ŻYCIE UBRANIOM – realizacja projektu w ramach projektu wychowawczo-profilaktycznego „Bądź zdrów! Bądź zdrowa! – to tak wiele znaczy.

21.04. 2023 r. uczniowie klasy 1a rozpoczęli realizację projektu „Daj drugie życie ubraniom.” W ramach tego projektu młodzież postanowiła, z nieużytkowanej odzieży, stworzyć dywanik. Z ubrań tworzono tzw. „wężyki”, które połączono w całość. Zdjęcia prezentują początkowy etap pracy.

 

Zdrowe przepisy kulinarne klasy 1A – w ramach szkolnego projektu ,,Bądź zdrów, bądź zdrowa”

Młodzieży klasy o profilu medycznym nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest zdrowe odżywianie.
26.05.2023r. uczniowie zaprezentowali swoje ulubione przepisy np. białkowe placuszki, sałatki owocowe, koktajle warzywne. W następnym roku szkolnym planujemy spotkanie podczas godziny wychowawczej, na której skosztujemy wybranych potraw.

 

Zdrowo – sportowo, czyli trening oddechu – w ramach szkolnego projektu ,,Bądź zdrów, bądź zdrowa”.
Podczas ostatniej godziny wychowawczej (16.06.2023r.) uczniowie wraz z wychowawcą omawiali i ćwiczyli techniki usprawniające oddech np. wypuść powietrze z płuc (po prostu, wykonaj głęboki wydech), następnie wykonaj wdech i wstrzymaj oddech na 7 sekund, wydychaj powietrze energicznie przez usta, zaciskając usta i wydając dźwięk „szum”, przez 8 sekund, powtórz to ćwiczenie oddechowe do 4 razy. Przykładowe techniki oddechu zaprezentowali m.in. klasowi mistrzowie wszelkiej aktywności sportowej.


Klasa 3D
W tym roku szkolnym zrealizowaliśmy cztery projekty. W pierwszym półroczu były to Każdy kocha miłe słowa, powiedz ze mną je od nowa oraz ZaPODAJ dalej, a w drugim Daj drugie życie ubraniom i Zdrowo i sportowo.

Każdy kocha miłe słowa, powiedz ze mną je od nowa.
Całą klasą przygotowaliśmy karteczki z zadaniami, na których znajdowały się zadania mające zachęcać do mówienia miłych słów innym. Zebraliśmy je do wcześniej przygotowanego koszyka, a następnie każdy wylosował jedną z nich. Wszystkim udało się wykonać zadanie z karteczki.

ZaPODAJ dalej.
Na godzinie wychowawczej przygotowaliśmy koszyk na zdrowe przepisy kulinarne. Każdy miał za zadanie napisać przynajmniej jeden zdrowy przepis. Czytaliśmy je później na forum klasy. Były one bardzo różnorodne. Wszyscy obiecaliśmy sobie, że spróbujemy przygotować danie z przepisu w domu.

Daj drugie życie ubraniom.
Na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dawanie drugiego życia ubraniom oraz dlaczego ograniczenie produkcji ubrań jest ważne. Podczas rozmowy przygotowaliśmy również dwa plakaty. Z tej lekcji wynieśliśmy bardzo dużo cennej wiedzy.

Zdrowo i sportowo.
W ramach tego projektu na lekcji wychowawczej dowiedzieliśmy się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia oddechowe i zaczęliśmy je regularnie praktykować, aby nasz organizm lepiej funkcjonował. Trening oddechu wykonywaliśmy przed klasową zabawą Just Dance oraz przed rajdem rowerowym, czy też spacerem po parku.


 

Skip to content