ZJAZD LIDERÓW MŁODZIEŻOWYCH – NIEBORÓW 2023

W dniach 24 – 28.04.2023r. członkowie Samorządu Uczniowskiego: Anna Karsznicka kl. 2e, Mikołaj Trafisz kl. 3e oraz Ivo Kasumović kl. 3b uczestniczyli w VII Zjeździe  Liderów Młodzieżowych w Nieborowie, którego hasłem przewodnim była „(SAMO) AKCEPTACJA – JESTEM JAKI JESTEM”.

Był z nami również Oliwier Orłowski kl. 3f, który tym razem pojechał na zjazd w roli wolontariusza i pracował w grupie dziennikarskiej. Do Nieborowa przyjechali nastolatkowie z całego województwa, którzy podzieleni na grupy uczestniczyli w warsztatach, których tematyką była umiejętność poprawnej komunikacji, akceptacja różnorodności czy regulacja emocji. Miały one na celu nie tylko budowanie pozytywnej samooceny, ale też przeciwdziałanie uzależnieniom od substancji psychoaktywnych, agresji rówieśniczej, promowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie mieli możliwość spotkać się  „z ciekawym człowiekiem”, którym był podróżnik i motywator, zdobywca obu biegunów MAREK KAMIŃSKI.

W tym roku liderzy mieli za zadanie przygotować 5 minutowy filmik o tym jak oni sami rozumieją temat samoakceptacji, najbardziej kreatywne zostały nagrodzone. Filmik przygotowany przez naszych uczniów zajął II miejsce. Serdecznie gratuluję i dziękuję za Wasze zaangażowanie.

Anna Michalska
opiekun grupy

Skip to content