Zasmakuj studiowania w Łodzi

„Zasmakuj studiowania w Łodzi”, to projekt przygotowany przez Urząd Miasta Łodzi program „Młodzi w Łodzi” skierowany do najlepszych szkół ponadpodstawowych w województwie łódzkim. Jego celem jest  zachęcenie najzdolniejszych  maturzystów do związania swojej przyszłości właśnie z tym miastem.

W dniach 22-23 września 2023 w edycji projektu dedykowanej kadrze pedagogicznej uczestniczyli Jolanta Stegienka i Stefan Paszkiewicz. W ciągu dwóch dni intensywnego pobytu poznaliśmy ofertę edukacyjną i nowoczesną bazę dydaktyczno-naukową 3 łódzkich uczelni. Odwiedziliśmy Fabrykę Inżynierów XXI w. na Wydziale Mechanicznym  Politechniki Łódzkiej, laboratoria MOLecoLAB na Uniwersytecie Medycznych i laboratoria Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Organizatorzy i władze uczelni zapoznali nas z możliwościami rozwoju kariery zawodowej młodych ludzi na łódzkim rynku pracy a także z programami stypendialnymi uczelni i Urzędu Miasta Łodzi. Dzięki przygotowanym dla uczestników eventu atrakcjom kulturalnym, mogliśmy doświadczyć  niepowtarzalnego klimatu i atmosfery miasta oraz utwierdzić się w przekonaniu, że Łódź  jest bardzo dobrym miejscem wszechstronnego  rozwoju naszych absolwentów.

Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie szkoły do uczestnictwa w projekcie i mamy nadzieję, że udział w nim nauczycieli  zaowocuje w przyszłości zaproszeniem na podobne wydarzenia uczniów, a nam pomoże w nawiązaniu ścisłej współpracy z łódzkimi uczelniami.

Jolanta Stegienka i Stefan Paszkiewicz

Skip to content