TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE

W dniach 18-22 września 2023r. uczniowie i nauczyciele naszego liceum uczestniczyli  w IV Ogólnopolskim Tygodniu Szczęścia w Szkole. Projekt był okazją do podejmowania tematów, które są elementami dobrostanu człowieka: dbanie o pozytywne uczucia, relacje, poczucie sensu, osiągnięcia. Wychowawcy wspólnie z uczniami realizowali godziny wychowawcze na temat: „Czym jest dla mnie poczucie sensu w życiu”, „Z nadzieją i optymizmem w Nowej szkole” i in.
Odbyły się spotkania ze specjalistami: pedagogiem specjalnym, doradcą zawodowym.

Prelegentki zwracały uczniom uwagę na problem budowania właściwych relacji w szkole i domu, rolę  szkoły w osiąganiu celów życiowych młodych ludzi. Gościliśmy psychologa, psychoterapeutę – Agnieszkę  Ancerowicz-absolwentkę naszej szkoły, która wyjaśniała młodzieży , w jaki sposób radzić sobie z emocjami.

W Tygodniu Szczęścia w Szkole odbył się wernisaż prac plastycznych i fotograficznych „Jaki piękny jest świat!”. Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali swoje pasje. Mieliśmy okazję podziwiać modele samolotów, samochodów, maski, obrazy, szkice w ołówku, fotografie, biżuterię, „cudeńka”  z kordonka, maskotki wykonane na szydełku. Podziwialiśmy obrazy impresjonistów oraz zachwycaliśmy się postaciami z mitologii greckiej, mieliśmy możliwość  poznania pasji do wędkowania. Tydzień Szczęścia był również okazją do obdarowania drugiego człowieka drobnym prezentem i dobrym słowem. Zorganizowaliśmy Pocztę Pełną Wdzięczności i Życzliwości oraz zbiórkę darów dla pensjonariuszy DPS w Skierniewicach.

Nasz projekt podsumujemy 13 października 2023r. Wtedy uczniowie zaprezentują przygotowane przez siebie piosenki, kolaże, skecze i podcasty na temat szczęścia, nadziei i optymizmu.

Organizatorzy:
Samorząd szkolny,
nauczyciele

Skip to content