Wycieczka do Jeleniej Góry

16 kwietnia 2023 roku, uczniowie grup rosyjskojęzycznych wybrali się z p. Michałem Chruścielem i p. Anną Wasińską na dwudniową wycieczkę do Jeleniej Góry. Młodzież rozpoczęła wycieczkę nocnym przejazdem kolejowymi  wagonami sypialnymi.

Wczesnym rankiem uczniowie przystąpili do  zwiedzania miasta i nagrania filmiku, w którym opowiedzieli w języku rosyjskim i  w ukraińskim o zabytkach miasta. Następnie udali się na obiad do gruzińskiej restauracji. Tam posmakowali gruzińskich potraw, które wszystkim bardzo smakowały. Kolejnym wyzwaniem było wejście na ,,grzybka”, czyli wieżę widokową na wysokości 35 m na Wzgórzu Krzywoustego.

Z wierzy mogli podziwiać  piękną panoramę miasta. W drodze powrotnej weszli na drobne zakupy do ukraińskiego sklepu spożywczego. Na koniec wycieczki odwiedzili cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Prawosławny ksiądz opowiedział o religii prawosławnej, a także o różnicach między wyznaniem katolickim a prawosławnym. Tego samego dnia, przed północą uczniowie wrócili zadowoleni do Skierniewic.

Michał Chruściel

 

Skip to content