Wyjazd na koncert Agnieszki Chylińskiej

Dnia 20 maja, uczniowie wybrali się z p. Michałem Chruścielem i p. Stefanem Paszkiewiczem do Bielska-Białej i Żywca. Głównym celem wyjazdu był koncert Agnieszki Chylińskiej.

Po przyjeździe młodzież wyruszyła w stronę kolejki gondolowej Szyndzielnia, aby wjechać i zobaczyć szczyt pod Klimczokiem. Następnie udała się na wieżę widokową, by z niej podziwiać Bielsko-Białą. Uczniowie zwiedzili również Stary Rynek, a na nim charakterystyczne figurki z dobranocek m.in.: Bolka i Lolka, Reksia, Pampaliniego.

O godzinie 19:00 rozpoczął się koncert największej, rockowej gwiazdy – Agnieszki Chylińskiej. Amfiteatr Cavatina Hall był wypełniony publicznością po brzegi. Agnieszka Chylińska zachwyciła publiczność. Niezwykły występ Artystki z pewnością zapadanie na długo w pamięci słuchaczy.

Wieczorem uczniowie wybrali się do Domu Turysty, aby wczesnym rankiem przenieść się do drugiego miasta – Żywca. Zwiedzanie rozpoczęli od słynnego parku z mini zoo, a także Domkiem Chińskim. Obserwowali różne gatunki zwierząt. Następnie udali się do Muzeum Miejskiego. Zwiedzili sale wystawowe ze strojami górali żywiecczyzny, salę tortur, salę przyrodniczą i dzieł artystycznych. Pod koniec dnia poszli na obiad do Karczmy Żywieckiej, gdzie wszyscy skosztowali wyśmienitych potraw przygotowanych przez góralki. Tuż przed północą młodzież wróciła do Skierniewic.

Michał Chruściel

Skip to content