Wycieczka do Czech   

14 grudnia 2023 roku, wybrani uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w wycieczce do Czech, której celem był m.in. udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Opiekę nad młodzieżą sprawowali p. Michał Chruściel i p. Magdalena Dyki-Pędzich.

Niezwykłą atrakcją wyprawy okazał się środek transportu czyli wagony sypialne. To właśnie w nich uczniowie, późnym wieczorem, rozpoczęli swoją przygodę. Rano dotarli do Liberca i przystąpili do zwiedzania miasta. Pierwszym punktem była Kocia Kawiarnia, w której młodzież spróbowała czeskiej kawy. Wyjątkowymi towarzyszami, podczas degustacji, były koty, umilające czas przybyłym gościom. Następnie uczniowie przeszli do centrum miasta i wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Kupili tam  pamiątki oraz ozdoby choinkowe. Pod koniec dnia, wybrali się do restauracji, w której spróbowali prawdziwych czeskich dań. Wieczór to czas powrotu do Skierniewic, ale nie czas końca przygody. W wagonach sypialnych jeszcze długo można było słyszeć rozmowy sprzyjające uczniowskiej integracji.

W drodze powrotnej  został zaplanowany dwugodzinny przystanek w Szklarskiej Porębie, w której młodzież wraz z opiekunami zjadła wspólną kolację. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy wszystkim bardzo się spodobał i na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Michał Chruściel
Magdalena Dyki-Pędzich

Skip to content