Wizyta sędzi Anny Marii Wesołowskiej

„Proszę wstać, sąd idzie.” Te słowa aż prosiły się o wypowiedzenie do mikrofonu przez uczniów naszego liceum. A wszystko za sprawą bardzo interesującego gościa.

24 stycznia br. gościliśmy jedną z najpopularniejszych polskich kobiet. Kto nie słyszał o sędzi Annie Marii Wesołowskiej? Tematem spotkania „Jak w świetle współczesnych zagrożeń unikać konfliktu z prawem”. Uczniowie mieli okazję spotkać się z osobą, która nie tylko gra sędzinę, ale jest nią też poza kamerą.
Wszyscy słuchali z zaciekawieniem, kiedy nasz gość opowiadał o kolejnych, czasami bardzo trudnych, sprawach, które rozgrywały się na jej sali rozpraw. Dowiedzieliśmy się jakie są konsekwencje prawne wielu niewłaściwych zachowań, jakie ludzkie dramaty rozgrywają się przez „ten jeden raz” albo przez napływ negatywnych emocji kończących się niekontrolowanymi sytuacjami takimi jak pobicie.
Była to dla nas wszystkich bardzo ciekawa lekcja z osobą, tak ciepłą i tak otwartą jak pani Anna Maria Wesołowska. Po spotkaniu z uczniami, nasz gość rozmawiał z rodzicami, tematem spotkania było „Dziecko w rodzinie”.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć panią sędzinę w naszej szkole. Mamy nadzieję, że była to prawdziwa lekcja wychowania dla nas wszystkich.

Skip to content