Udział w projekcie „Portret i styl”

W dniach 08. – 09.09 2021r.  klasa IIf o profilu dziennikarskim wraz z wychowawcą, uczestniczyła  w projekcie „Portret i styl”, z udziałem Pań: Anny Marii Zagórskiej – fotografa oraz Agnieszki Jelonkiewicz – stylistki i historyka sztuki. Projekt miał charakter międzypokoleniowy. Składał się z cyklu wykładów i warsztatów z zakresu fotografii i stylizacji oraz sesji zdjęciowych, podczas których uczniowie poznawali tajniki fotografii portretowej i stylizacji, inspirowanej modą sprzed stu lat. Warsztaty przeniosły uczestników  w czas lat 20. XX w..

Zwieńczeniem zajęć będzie wystawa zdjęć wykonanych przez Uczniów klasy IIF, połączona z konkursem na najlepsze fotografie. Prezentowane w galerii prace będą oceniane przez jury, które wyłoni laureatów. Odbędzie się także głosowanie on-line, które wyłoni laureata nagrody internautów. Na zakończenie projektu każdy skierniewiczanin będzie mógł obejrzeć  wystawę we wnętrzu muzeum. Podczas wernisażu odbędzie się wręczenie nagród oraz koncert.

Projekt organizowany przez Muzeum Historyczne Skierniewic został sfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dziękujemy za wiedzę i dobrą zabawę przed obiektywem!

Jagoda Michalak

Skip to content