Sukcesy naszych uczniów w Olimpiadzie Statystycznej

Od 8 lat Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne organizują Olimpiadę  Statystyczną. Jest to Olimpiada o zasięgu ogólnopolskim, jej głównym celem jest popularyzacja wiedzy o statystyce, a także rozwijanie umiejętności w obszarze analiz społeczno-gospodarczych oraz korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej.

Udział w Olimpiadzie Statystycznej – poza tym, że służy pogłębieniu wiedzy, doskonaleniu umiejętności, rozwijaniu zainteresowań – może być intelektualną przygodą, okazją do spotkań w gronie ciekawych, utalentowanych młodych ludzi z całego kraju, a w trakcie zawodów finałowych poznania wybitnych polskich statystyków i ekonomistów. To również  droga do spełnienia marzeń edukacyjnych – wybrane uczelnie partnerskie zapewniają laureatom i finalistom Olimpiady tzw. „złote indeksy” (tj. przyjęcie na studia bez postępowania kwalifikacyjnego).

13 marca w siedzibie GUS w Warszawie odbył się II  etap zawodów centralnych (finał olimpiady), który polegał na rozwiązaniu trzech zadań problemowych.

W VIII edycji  Olimpiady Statystycznej sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły

Filip Nowicki został Laureatem 4 miejsca, a Wiktor Wróbel finalistą  (uczniowie z klasy 3e).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Śmieszek

Skip to content