Klasa 2e i 3e na spotkaniu z przedstawicielem Departamentu Stanu USA i na Politechnice Łódzkiej

18 marca br. klasa 2e i 3e wzięły udział w niezwykłym spotkaniu z przedstawicielem Departamentu Stanu USA w ramach programu Ambasady USA w Warszawie pt. „Meet America”. Podczas wizyty w American Corner nasi uczniowie wysłuchali wykładu p. Kena Koldana  pt. „O co chodzi z tą sztuczną inteligencją?”.

Pan Koldan – obecnie pracownik działu technologii dyplomatycznych w Departamencie Stanu – przedstawił młodzieży początki sztucznej inteligencji, jej rozwój i przyszłe generacje AI. W swojej prezentacji uwzględnił ogromne doświadczenie, które zdobywał  w rozwoju biznesu i technologii na poziomie wiceprezesa i dyrektora w takich branżach jak obronność, bankowość czy komunikacja bezprzewodowa. Podczas dyskusji, która wywiązała się po wykładzie, p. Ken Koldan podzielił się swoją rozległą wiedzą biznesową oraz solidnym zapleczem inżynierskim, odpowiadając na wszystkie pytania dotyczące kierunku rozwoju sztucznej inteligencji, szans, jakie stwarza ludzkości, ale także zagrożeń, które już się pojawiają.

Po wykładzie grupa udała się na Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej. Dzięki uprzejmości p. Radosława Rosika – pełnomocnika dziekana ds. współpracy ze szkołami średnimi – uczniowie zwiedzili Fabrykę Inżynierów XXI wieku, czyli najnowszy budynek Wydziału. Na pięciu kondygnacjach znajdują się m.in.: hala technologiczna, laboratoria pomiarowe, sale technologiczne oraz dydaktyczne. Nasi licealiści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną uczelni,  zwiedzili pracownie wydziału takie jak: laboratorium inżynierii materiałowej, halę mechaniki i budowy maszyn oraz automatyki i robotyki. Uczniowie zobaczyli, jak i z czego konstruuje się narzędzia wykorzystywane w medycynie, jak projektuje się poszczególne maszyny, czy jak wygląda proces automatyzacji i robotyzacji.

Opiekunowie:
Sylwia Malinowska
Sylwia Barceluk-Juraś
Renata Śmieszek
Stefan Paszkiewicz

Skip to content