„Masz nową wiadomość od: AUTYZM”

Dnia 04. 04. 2022r. solidaryzowaliśmy się z Uczniami naszej szkoły w spektrum A , z okazji światowych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ustanowionego przez ONZ.

Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. Kolorem przewodnim obchodów jest, od zawsze, niebieski. Tego dnia Nauczyciele przypięli wstążeczki w tym kolorze, a niektórzy z nas założyli niebieskie bluzy lub T-shirty. W klasach: 1f, 1e oraz 2f odbyły się tematyczne zajęcia warsztatowe, prowadzone przez p. Ewę Żebrowską – Mamę ucznia kl. IIIc – Marcela oraz p. Jagodę Michalak. Podczas długiej „Niebieskiej Przerwy”, w łączniku górnym, można było pozyskać materiały informacyjne oraz nabyć błękitną niespodziankę.

Zorganizowaliśmy „Zbiórkę Małych Monet” na rzecz na rzecz skierniewickiego, pionierskiego projektu Fundacji Wspólna Troska, którego celem jest przywrócenie zdolności do zatrudnienia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (w tym dorosłych osób z autyzmem). Uzbierana kwota to 209,06zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji!

Organizatorzy z klasy IIf z Wychowawcą.

Skip to content