KONCERT PROFILAKTYCZNY

9. czerwca 2022r., uczniowie klas: Ia, Id, If i IIf uczestniczyli w oryginalnym koncercie profilaktycznym pt. „Dopóki mawsz wybór”, zaprezentowanym publiczności przez Duet „Tu i teraz”. Tworzą go: Piotr Nagiel oraz Marcin Kołdra.

Piotr Nagiel – to wokalista, autor muzyki i tekstów, w latach 90-tych lider rockowej formacji Kama-X. Obecnie, ze swoim zespołem STO%, koncertuje w całym kraju. Współpracuje z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Na co dzień pracuje z osobami uzależnionymi jako terapeuta – w przeszłości sam uzależniony od alkoholu i narkotyków. Jego prywatną misją jest organizowanie spotkań z młodzieżą w wielu polskich miastach. Opowieści, urzekające szczerością przekazu, przeplata swoimi piosenkami. Porusza problemy uzależnienia, przemocy, niezrozumienia, śpiewa też o miłości, wierze i nadziei.
– To nie jest żaden koncert ani podanka – mówił do skierniewickiej młodzieży,na początku programu, Piotr Nagiel. – Nie będzie żadnych mądrości. Nic nie narzucamy. Wręcz przeciwnie. Każdy ma prawo wyboru, może decydować o swoim życiu i nie musi robić niczego na pokaz. Człowiek nie rodzi się pod sklepem brudny i śmierdzący, bez pracy, domu czy przyjaciół. Każda taka osoba kiedyś zaczynała od jednego piwa. Ważne jest, żebyście wiedzieli, że macie coś, czego niektórzy już nie posiadają. Życie. I dopóki macie wybór, macie szansę je wygrać.

Klasa IIF z wychowawcą, Jagodą Michalak

Skip to content