Bieg na Orientację z okazji Dnia Ziemi

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata.

Obchody są organizowane od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię. Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o środowisko naturalne. Jak co roku uczniowie naszego liceum chętnie włączyli się w obchody Dnia Ziemi.

W tym roku 10-osobowe reprezentacje uczniów klas pierwszych wzięły udział w Biegu na Orientację. Była to nie tylko okazja do zapoznania się z topografią Parku Miejskiego, ale również wspaniały sposób na integrację klasową i aktywne spędzanie czasu.

Uczniowie, docierając do kolejnych stacji odpowiadali, na pytania sprawdzające znajomość  zagadnień związanych z bioróżnorodnością i biogeografią m.in. Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Klasą, która najlepiej poradziła sobie z odnalezieniem kolejnych stacji w Parku Miejskim i udzieliła najwięcej prawidłowych odpowiedzi, była klasa 1B. Drugie miejsce przypadło drużynie z klasy 1D,  a trzecie klasie 1C.

Zwycięzcom gratulujemy. Bardzo dziękujemy za udział wszystkim drużynom!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla najlepszych drużyn: MIRBUD S.A. , FERROXCUBE i Centrum Techniki Biurowej.

Organizatorzy : Aneta Serafin,

 Ewelina Malińska,

Justyna Kowalczyk,

Grzegorz Bożek

Skip to content