ZASMAKUJ STUDIOWANIA W ŁODZI

W dniach 17-19 listopada 2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu „Zasmakuj studiowania w Łodzi” przygotowanym przez Urząd Miasta Łodzi i partnerów dla branży life science. Projekt ten jest skierowany do najlepszych liceów w województwie łódzkim a jego celem jest przedstawienie oferty akademickiej i kulturalnej Łodzi.

Spośród 40-osobowej grupy chętnych w wydarzeniu uczestniczyło 16 uczniów z klas biologiczno-chemicznych. Organizatorzy zaproponowali młodzieży m. in. zajęcia warsztatowe na Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Łódzkim i Politechnice Łódzkiej, spotkania z łódzkimi firmami, które były sponsorami wydarzenia a także zadbali o ciekawy program kulturalny.

Spośród wszystkich atrakcji młodzieży najbardziej podobały się warsztaty w firmie Proteon, zajęcia z szycia chirurgicznego i zwiedzanie Muzeum Anatomii na Uniwersytecie Medycznym. Niezapomniane wspomnienia pozostawił koncert zespołu „Kwiat Jabłoni”, wizyta w Muzeum Światła i Orientarium. Organizatorzy zadbali również o pyszne jedzenie i idealne noclegi. Dzięki projektowi uczniowie poznali Łódź jako miasto rozwijające się, otwarte na młodych ludzi.

Jesteśmy wdzięczni Urzędowi Miasta Łodzi i partnerom wydarzenia za zaproszenie uczniów naszej szkoły do tego programu.

                                                                                                                             Jolanta Stegienka

Skip to content