ZAJĘCIA W TEATRZE ANATOMICZNYM I MUZEUM GEOLOGICZNYM W WARSZAWIE

We wtorek 29 listopada 2022 roku klasa 2f pod opieką pani Jolanty Stegienki i pani Anny Wasińskiej wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Geologicznego oraz uczestnictwo w zajęciach w Teatrze Anatomicznym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

W Muzeum Geologicznym uczniowie mieli okazję zagłębić się w fascynujący świat minerałów, kryształów i skamieniałości. Dzięki wyjątkowym wystawom młodzież mogła zobaczyć mnóstwo okazów skał występujących w Polsce i na świecie, a także poznać historię naturalną od archaicznego prekambru aż po pojawienie się gatunku Homo sapiens, w pięknych wnętrzach gmachu z początku XX wieku.

Następnie klasa udała się do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie młodzież miała sposobność zwiedzić kampus, poznać historię powstania uczelni. Potem licealiści wzięli udział w zajęciach z anatomii, które prowadziła jedna ze studentek uniwersytetu. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz przystępnej, oryginalnej formie lekcji uczniowie poznali wiele pasjonujących zagadnień dotyczących ludzkiego organizmu.

Martyna Bursztynowicz

Skip to content