Wycieczka na Politechnikę Wrocławską

27 września 2023 roku klasa 3e o profilu politechnicznym wraz z opiekunami panią Renatą Śmieszek i panem Stefanem Paszkiewiczem, wybrała się na wycieczkę na Politechnikę Wrocławską. W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów. Na początku zostali powitani przez panią prof. dr. hab. inż Reginę Paszkiewicz, która opowiedziała o Wydziale  i nowoczesnych rozwiązaniach prezentowanych w Katedrze Mikroelektroniki i Nanotechnologii.

Po krótkim wykładzie uczniowie w małych grupach mogli uczestniczyć w zwiedzaniu Wydziału, podczas którego odwiedzili między innymi pracownie chemiczne, korzystali z mikroskopu elektronowego oraz budowali własne układy elektroniczne.

Ponadto uczniowie mieli możliwość wejścia do tzw. clean roomu, czyli pomieszczenia o kontrolowanych parametrach środowiskowych, w którym przeprowadzane są badania naukowe.

Po opuszczeniu Politechniki Wrocławskiej, młodzież udała się do Hydropolis, nowoczesnego centrum wiedzy o wodzie. Ośrodek ten łączy walory edukacyjne z nowoczesną technologią. Uczniowie uczestnicząc w interaktywnych wystawach, dowiedzieli się tam między innymi skąd wzięła się woda na Ziemi, jakie ma znaczenie dla naszego codziennego życia oraz jakie organizmy żyją na największych głębokościach oceanów.

Po zwiedzaniu Hydropolis, uczniowie pojechali Polinką, wrocławską kolejką linową, na kampus Politechniki. Stamtąd spacerem udali się na starówkę Wrocławia, gdzie podziwiali przepiękne kamienice, pomnik Aleksandra Fredry oraz Ratusz.

Dzięki wycieczkom organizowanym przez Liceum i wychowawców klas, uczniowie mają możliwość poznania różnorodnych ścieżek rozwoju po ukończeniu szkoły. Politechnika Wrocławska oferuje szeroki zakres możliwości studiowania i rozwijania pasji.

Wierzymy, że te formy wycieczek pomogą uczniom naszego Liceum w późniejszym wyborze wymarzonej uczelni.

 Anna Karsznicka 3e

Skip to content