Wycieczka klas trzecich do Sejmu RP

W dniu 21 kwietnia 2026b r. odbyła się z inicjatywy klasy 3B – profil prawno-dziennikarski – wycieczka do Sejmu RP. Wzięła w niej udział również klasa 3C. Przewodnik sejmowy oprowadził nas po korytarzach, przedstawił zarys historii gmachów Parlamentu. W galerii nad Salą Posiedzeń Sejmu spotkaliśmy się z posłem z którym rozmawialiśmy o pracy Sejmu i parlamentarzystów. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w rzadko udostępnianym gabinecie Marszałka Sejmu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkę w postaci unikalnego wydania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z dedykacją od Posła na Sejm RP. Mieliśmy też możliwość zjedzenia obiadu w restauracji sejmowej.
Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Katedrą Polową Wojska Polskiego przy ulicy Długiej.