Wycieczka do Opola klasy Ia

Dnia 9 października 2020 roku uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą – p. Michałem Chruścielem i p. Stefanem Paszkiewiczem udali się pociągiem do Opola.

Podczas podróży wszyscy doskonale się bawili grając w gry planszowe, w czym niezrównanym mistrzem okazał się p. Stefan Paszkiewicz. Zaraz po wyjściu z pociągu uczestnicy wycieczki udali się na zwiedzanie Opola. W przerwie na obiad skosztowali kuchni śląskiej. Potem, w drodze do Amfiteatru, gdzie odbywa się Festiwal Polskiej Piosenki, odwiedzili Uniwersytet Opolski. Przed uczelnią każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Agnieszki Osieckiej. W Opolu panuje bowiem zwyczaj, że należy choć na chwilę usiąść obok wybitnej tekściarki, bo to przynosi studentom szczęście podczas sesji egzaminacyjnej.

Następnie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Opolską Wenecję, Staw Zamkowy oraz Plac Kopernika. Na koniec udali się do ZOO, gdzie spędzili najwięcej czasu. Przed podróżą przysiedli w ulubionej restauracji opolskich studentów – Manekinie. Pełni wrażeń późnym wieczorem wrócili do Skierniewic.

Michał Chruściel

Skip to content