Twórczość A. Czechowa – wieczór poezji polsko-rosyjskiej.

W dniu 7 października 2019 r., w szkolnej auli, odbył się wieczór poezji polsko – rosyjskiej. Organizatorami byli p. Anna Lelonkiewicz – Kubik oraz p. Michał Chruściel.

Uczniowie klas pierwszych: Dawid Lange, Małgorzata Miklaszewska, Szymon Wróblewski, Maja Klepaczko oraz Patrycja Śmiechowicz, uczennica klasy 3c wykonali popularne rosyjskie utwory. Spotkanie poprowadziła Amelia Nowakowska. Sensacją spotkania okazało się zaprezentowanie utworu Agnieszki Chylińskiej Kiedy powiem sobie dość.  Przekładu tekstu piosenki na język rosyjski podjął się pan Michał Chruściel i zrobił to w sposób mistrzowski.  Nie odbyło się również bez przedstawienia  biografii i wybranej sceny z dzieła Trzy siostry, naszego bohatera wieczoru, Czechowa. W rolę tytułowych trzech sióstr wcieliły się uczennice klasy 3e: Patrycja Krupa, Ewa Popek oraz Wiktoria Smolec.  Dziewczęta wykazały się talentem na miarę studentów uczelni aktorskich.

Po uroczystości uczniowie oraz zaproszeni goście mogli poczęstować się rosyjskimi deserami: m.in. był tort moskiewski oraz bliny. Do poczęstunku podawana była rosyjska herbata z prawdziwego samowaru.

Anna Lelonkiewicz-Kubik

Michał Chruściel

Skip to content