Targi edukacyjne „Szkoła dla ósmoklasisty”.

W dniu 19.03.2024 roku, Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Skierniewicach, wzięło udział w targach edukacyjnych zorganizowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oddział w Skierniewicach. Na naszym stoisku zostały zaprezentowane profile klas, które zaplanowano otworzyć w szkole, w nowym roku szkolnym.

Opis profili znajdował się na wielkiej ulotce. Zainteresowani ósmoklasiści mogli korzystać z kodu QR, bowiem nasza szkoła postawiła na podejście Zero Waste.

Dodatkowo przygotowano tablice, na których można było zobaczyć zdjęcia z wydarzeń szkolnych, działalności Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariatu.  Na stoisku prezentowany był również Lip Dup szkoły. Ważna kwestią poruszaną podczas targów była informacja o tym,  że nasza szkoła ponownie otrzymała akredytację do programu Erasmus.

Na głównym stole kandydaci do liceum mogli oglądać wytwory pracy naszych licealistów oraz eksponaty nawiązujące do profili klas. Dużym  zainteresowaniem cieszył się robot, który niestrudzenie układał kostkę Rubika.

 Nauczyciele i uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zaciekawionych uczniów. Można było poznać niejedną ciekawostkę z życia szkoły, ale także otrzymać rzetelną wiedzę na temat możliwości edukacyjnych w naszej szkole.

Wśród uczniów przechadzał się Bolesław Prus. Towarzyszyli mu aktorzy biorący udział w przedstawieniu: „Mizantrop”. Pojawiło się także liczna grupa chemików. Opiekunami podczas targów byli nauczyciele: Aleksandra Daciów, Monika Sobczak, Aneta Nowak, Stefan Paszkiewicz.

Niezdecydowani ósmoklasiści mogli zdać się na los i zakręcić kołem fortuny. Koło wskazywało profil klasy. Niektórzy utwierdzali się w wyborze swojej wymarzonej klasy. Inni kręcili kołem jeszcze raz.

Podczas targów towarzyszyła nam miła i życzliwa atmosfera. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować stoisko i zaangażowali się w prezentowanie naszego liceum podczas targów. Zapraszamy do oglądania zdjęć z wydarzenia.

Aneta Nowak – doradca zawodowy

Skip to content