Spotkanie z przedstawicielami Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie

25 kwietnia 2018 roku w auli szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie p. Natalią Sutjaginą i p. Aleksandrem Dodonowym.

Natalia Sutjagina jest  koordynatorem do spraw nauczania języka rosyjskiego, a Aleksander Dodonow kierownikiem kursów języka rosyjskiego organizowanych w RONiK.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się czym zajmuje się Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury, obejrzała filmik o wyprawach w kosmos oraz filmiki o miastach, w których zostaną rozegrane mecze piłki nożnej podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Rosji.

Uczniowie uczestniczyli również w nietypowej, bo prowadzonej przez Rosjan, lekcji języka rosyjskiego. Natalia Nikołajewna i Aleksander Aleksandrowicz w ciekawy sposób sprawdzali wiedzę i umiejętności naszej młodzieży. Spotkanie okazało się bardzo ciekawe zarówno dla naszych gości jak i dla nas. Młodzież choć nieco onieśmielona chętnie uczestniczyła w zajęciach, zadawała pytania. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali ciekawostek o Rosji, języku rosyjskim i Rosjanach opowiadanych przez naszych gości w sposób przystępny i błyskotliwy.

Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i wyraziliśmy nadzieję na kolejne spotkania, zarówno w murach naszej szkoły, jak i w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury.

opracowała Magdalena Kaczuba

Skip to content