Spotkanie z Maciejem Wisławskim

25 października 2022r. mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w naszej szkole pana Macieja Wisławskiego – skierniewiczanina, absolwenta naszego liceum oraz dziadka jednego z naszych uczniów. Legendę polskiego sportu samochodowego.

Pan Maciej jest jednym z najbardziej utytułowanych i doświadczonych pilotów rajdowych w Polsce. Rajdowego Mistrza Europy 1997, czternastokrotnego Mistrza Polski. W 1998 startował w eliminacjach Rajdowych Mistrzostw Świata. W 2009 roku zdobył tytuł Wicemistrza Rally America.


Dla kilku rajdowych pokoleń pan Maciej Wisławski jest niewątpliwie symbolem tego co najlepsze w polskim sporcie samochodowym. Ściga się do dzisiaj pilotując największych polskich kierowców rajdowych.

Pan Maciej podzielił się swoim doświadczeniem w rajdach. Przybliżył młodzieży specyfikę tego sportu oraz wskazał na najważniejsze cechy kierowcy i pilota rajdowego.

Poruszyliśmy również temat bezpieczeństwa na drodze. Pan Maciej Wisławski aktywnie działa na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach i zachęcał młodzież do udział w różnych inicjatywach i projektach promujących właściwe zachowania w ruchu drogowym.

Spotkanie było też okazją do wspomnień z czasów nauki w Prusie.

 

Opracowała Magdalena Kaczuba

Skip to content