Spotkanie z absolwentami w LO

W poniedziałek 17 lutego nasi absolwenci, uczniowie klasy 3b (matura 2019) spotkali się z uczniami klas drugich i trzecich. Znakomitą większość stanowili  studenci pierwszego roku Politechniki Warszawskiej. Byli również przedstawiciele innych prestiżowych szkół wyższych, takich jak: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Łódzka i Polsko-Japońsko Akademia Technik Komputerowych.  

Nasi absolwenci studiują na kierunkach: Energetyka, Inżynieria Biomedyczna, Inżynieria Środowiska, Telekomunikacja, Mechanika i Budowa Maszyn, Computer Science, Budownictwo, Inżynieria i Analiza Danych oraz Inżynieria Akustyczna.  

Podzielili się swoimi doświadczeniami – jak skutecznie przygotować się do matury jakimi kryteriami kierować się przy wyborze uczelni, opowiedzieli o systemach rekrutacyjnych i realiach życia studenckiego. Scharakteryzowali swoje kierunki, opowiedzieli o przedmiotach łatwych i trudnych do zdania, programach studiów i o swoich planach na przyszłość. Podsumowując ich wypowiedzi, śmiało możemy stwierdzić, że powiedzenie „matematyka to królowa nauk” pozostaje wciąż aktualne. Nasi uczniowie zostali dłużej po spotkaniu, by indywidualnie porozmawiać o kierunkach, które ich interesują. 

Chciałybyśmy podziękować naszym absolwentom i absolwentkom: Ani Jaworskiej, Natalii Najuch, Małgosi Budzińskiej, Dominice Szymańskiej, Patrykowi Strykowskiemu, Kubie Sułkowi, Michałowi Cybulskiemu, Filipowi Prokopowi, Mikołajowi Skierce, Szymonowi Karwatowi, Bartłomiejowi Jacakowi, a przede wszystkim Danielowi Jakubowskiemu, który był inicjatorem tego wydarzenia.

Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy częściej do naszej szkoły!

Renata Śmieszek

Anna Fajkowska-Wesołek

Skip to content