Pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych

Dnia 30 listopada 2017r. gościliśmy w murach naszego Liceum uczniów klasy 3a i 3b Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z wychowawcami.

Dyrekcja, nauczyciele chemii i fizyki włączyli się w obchody 100 – lecia Szkoły Podstawowej nr 4.

Z okazji Dnia Patrona Szkoły Marii Skłodowskiej – Curie wspólnie z młodzieżą przygotowali w pracowni fizycznej i chemicznej pokazy doświadczeń.

Doświadczenia chemiczne wykonywali  uczniowie  klasy 2c: Irmina Bisinger, Tomasz Broniarek, Magdalena Dębska, Joanna Dziąg, Mateusz Szwed, Emilia Młynarczyk, Kamil Niedbała, Maciej Sławiński i Kacper Kowalski a fizyczne uczennice klasy 1b Julia Szyszka i Julia Plaskota.

Fascynująca podróż w świat chemii, pod opieką pani Anety Patrzałek rozpoczęła się od spalania magnezu, sztucznego śniegu i krwi, chemicznych balonów a skończyła usuwaniem wody z hydratów. Najwięcej jednak emocji wzbudziły: ryczący miś, pasta słoniowa, węże Faraona, chemiczne ogrody i lokomotywa. Uczniowie oglądali doświadczenia z  zainteresowaniem. Wykazywali oni ogromną aktywność zadając pytania starszym kolegom.

Odkrywanie tajemnic przyrody odbyło się pod czujnym okiem pana Stefana Paszkiewicza .Uczniowie na przykładach zabawek zapoznali się z zadziwiającymi zjawiskami. Kafelki spadające znikąd, ciało wtaczające się pod górę, woda wijąca się jak wąż, muzyka zaklęta w świetle czy efekt żyroskopowy.

Dzieci miały możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń. Jak na szkołę przystało dostały pracę domową …   miały wykonać eksperyment dla rodziców z monetą pnącą się do góry.

Agnieszka Kałucka

Skip to content