Podsumowanie projektów edukacyjnych

W dniu 06.09.2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektów edukacyjnych, które były realizowane w ciągu ostatniego tygodnia.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podeszli do realizacji zadania – prowadzili wywiady, zapraszali gości, nagrywali filmy za pomocą drona, wykonywali doświadczenia. Tematyka projektów była następująca: warunki życia skierniewiczan zależą od reszty świata,za ile i jak zbudować dom, oddech natury, substancje chemiczne a zdrowie, dlaczego trzeba segregować śmieci- wpływ na środowisko człowieka, czy muzyka ma wpływ na skierniewicką młodzież, złodzieje wody, tradycje i zwyczaje skierniewiczan, muzyczne klimaty, z jabłkiem w tle, reporterskie ucho, ciekawe zjawiska fizyczne w naszej rzeczywistości, matematyczne łamigłówki, gotowi do pomocy-poznajemy bliżej osoby niepełnosprawne, samorządność wczoraj, dziś i w przyszłości, mieć czy być-hierarchia wartości skierniewickich licealistów, ach ta dzisiejsza młodzież- czy rzeczywiście jest z nami aż tak źle, multimedialny przewodnik po Skierniewicach, racjonalne gospodarowanie wodą wśród mieszkańców Skierniewic, w jaki sposób zastosować LiMEATation, skierniewiccy bohaterowie znani i mniej znani, zagłada planety-próba jej ratowania.

Jury w składzie przewodniczący dr Jakub Czarkowski oraz członkowie dr Anna Traut-Seliga, dr Sławomir Machowski, mgr Izabela Strączyńska i Radosław Stefanek wyłonili najlepszy projekt w poszczególnych rocznikach:

klasa IC – Oddech natury, wychowawca p. G. Bożek, nauczyciel wspomagający p. A. Michalak uzyskując 115 pkt.

klasa IIB – Ciekawe zjawiska fizyczne w naszej rzeczywistości, wychowawca p. B. Prachnio, uzyskując 118 pkt.

klasa IIIB  – Multimedialny przewodnik po Skierniewicach, wychowawca p. A. Stopińska, nauczyciel wspomagający p. M. Pałczyńska, uzyskując 118 pkt.

Serdecznie gratulujemy.

 

Skip to content