LEKCJA „kariery i ambicji życiowych” – spotkanie z Kamilą Starygą, wybitną Absolwentką Liceum im. B. Prusa w Skierniewicach

Prawie 200 uczniów klas drugich wzięło udział w niecodziennej lekcji – poprowadziła ją Kamila Staryga, która po ukończeniu naszego liceum, Politechniki Warszawskiej, Cambridge, doskonaliła swoja wiedzę w wielu prestiżowych firmach świata, zrealizowała kilkanaście innowacyjnych pomysłów jak np. założenie firmy Cambridge Sashels, została konstruktorką w Advanced Technology and Projects Lab, nowoczesnym laboratorium firmy Google, pracowała w zespole Google’a w Londynie, który wprowadzał przeglądarkę internetową Google Chrome i uczestniczy w niesamowitych przedsięwzięciach – między innymi została przyjęta na prestiżowy letni program Singularity University (SU), gdzie pracowała z zespołem nad projektem innowacji technologii medycznej – za tę pracę otrzymała prestiżową nagrodę MIT Technology Review Innovators Under 35 Award.

Od 1 sierpnia 2019 r. (po pracy w Alphabet Inc.) dołączyła do Flo Health gdzie jej głównym celem są badania nad dokładnym przewidywaniem płodności. Mimo wielu zadań jest wolontariuszem na oddziale neurologii w Stanford Hospital.

Kamila nadal czuje się jedną z nas – z charakterystyczną dla siebie otwartością, serdecznością i życzliwością rozmawiała z naszymi uczniami o marzeniach, ambicjach i odwadze w zmierzaniu do wyznaczonych sobie życiowych celów. Zachęcała do szukania w swoim otoczeniu mentora, który może nam pomóc w dokonywaniu wyborów i w wytrwaniu w postanowieniach. Kamila to wspaniały przykład umiejętności otwierania sobie samemu różnych „okien na świat” – przekonywała, że tylko odwagą i pracowitością możemy dojść do sukcesu. Pożegnała się z nasza szkołą tylko „na chwilę” – obiecała, że w czasie kolejnej wizyty w Skierniewicach na pewno nas odwiedzi. Dziękujemy!!!

Skip to content