KAMPANIA EDUKACYJNA „ WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE OGRODEM POLSKI”

W czwartek, 7 września 2023 roku, uczniowie  klasy 2f o profilu ekologicznym uczestniczyli w warsztatach pod hasłem: „Ogród smaków”. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach tegorocznej kampanii edukacyjnej „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” promowanej przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy uczniów na temat bioróżnorodności, zachęcanie do działań proklimatycznych oraz promocja potencjału przyrodniczego województwa łódzkiego.

Warsztaty podzielone były na dwie części:

  • część teoretycznąprelekcję na temat „zielona ściana/ogród wertykalny”. Uczniowie dowiedzieli się jak projektować i budować zielone ściany, pozyskali wiedzę dotyczącą doboru materiałów, gatunków roślin i ich pielęgnacji oraz wpływu zieleni na funkcjonowanie człowieka. Prelekcja dotyczyła także problemu suszy w ogrodach, skutecznych metod retencji wody oraz gatunków roślin, które doskonale radzą sobie w trudnych warunkach deficytu wody.
  • część praktycznąwarsztat ogrodniczy, pokazujący  uczniom jak prawidłowo komponować ze sobą rośliny i jak dobierać gatunki odporne na niesprzyjające warunki ocieplającego się klimatu – wspólnie zaaranżowano , przy pomocy eksperta  ogród ziołowy, który został umieszczony na terenie liceum.

Warsztaty poprowadzili specjaliści z zakresu tematyki ogrodniczej i przyrodniczej – firma Deer Garden Ogrody Naturalnie.

Ewa Kaniewska-Nolberczak

Skip to content