Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2018 roku to nowa data historyczna, którą warto zapamiętać.

To właśnie tego dnia w murach naszej szkoły odbyło się koronowanie ośmiorga wspaniałych, niezwykłych królów i królowych. W taki sposób uczniowie Prusa obchodzili Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywanym Dniem Nauczyciela.

Maria Głowacka i Jakub Kowalski przypomnieli nam krótką historię powstania tego najbardziej uroczystego dnia szkoły. Kolejnym punktem naszego spotkania były przemówienia. Przewodniczący Rady Rodziców- pan Mariusz Smolczewski powiedział bardzo ważne słowa, w których porównał zawód nauczyciela do statku, który płynąc po morzu narażony jest na różne niebezpieczeństwa, zaczynając od huraganów a kończąc na wielkich falach. Jednak czasami taki statek płynie opromieniony na spokojnej wodzie. Wielu osobom ta sentencja pozostała w głowie.

Następnie p. Dyrektor Iwona Leśniewicz wręczyła nagrody dyrektora dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Był to czas ogromnych braw i radości na twarzach tych, którzy na co dzień przekazują wiedzę, a po pracy sprawdzają sprawdziany i kartkówki uczniów.

Po wspólnym zdjęciu nagrodzonych przyszedł czas na Bolesławy 2018. Nauczyciele bez większego wysiłku walczyli o tytuł króla lub królowej jednej z ośmiu kategorii. Ta część programu pokazała nam kto w tej szkole jest urodzonym organizatorem, jest szybszy od światła czy (jak powiedziała królowa tej kategorii- p. Iwona Fontańska) „czego nie dopowie, to domacha”. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że w naszej szkole wiedza i dobra zabawa, to podstawa.

Uwieńczeniem obchodów Dnia Edukacji Narodowej był program artystyczny przygotowany przez młodzież naszej szkoły. Wysłuchaliśmy wybranych bajek Księcia Polskich Poetów- Ignacego Krasickiego, dwóch piosenek, które w humorystyczny sposób zobrazowały realia szkolne oraz nasyciliśmy oko oglądając dwa tańce współczesne.

Z apelu każdy wychodził z uśmiechem, co oznaczało, że zaproszonym gościom jak i uczniom nasze uroczyste spotkanie się podobało. Dzięki naszemu fotografowi, Oliwii Filipeckiej, zawsze możemy wrócić do tego dnia. Bardzo gorąco dziękujemy organizatorom- p. Krystynie Kostarskiej, p. Małgorzacie Pałczyńskiej oraz p. Annie Stopińskiej za podjęcie się przygotowania tak ważnego dla nas wszystkich święta.

Skip to content