Bieg na Orientację z okazji Dnia Ziemi

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata.  Uczniowie naszego liceum chętnie włączyli się w tegoroczne obchody święta.

W tym roku w Biegu na Orientację wzięły udział 10-osobowe reprezentacje uczniów klas pierwszych liceum i uczniowie klas gimnazjalnych. Była to nie tylko okazja do zapoznania się z topografią Parku Miejskiego, ale również wspaniały sposób na integrację klasową i aktywne spędzanie czasu.

Uczniowie, docierając do kolejnych stacji odpowiadali, na pytania sprawdzające znajomość  zagadnień związanych z bioróżnorodnością i biogeografią m.in. Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Klasą, która najlepiej poradziła sobie z odnalezieniem kolejnych stacji w Parku Miejskim i udzieliła najwięcej prawidłowych odpowiedzi, była klasa 1D. Drugie miejsce przypadło drużynie z klasy 1B,  a trzecie klasie 1F.Wsród klas gimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna z klasy 3AG.

Zwycięzcom gratulujemy. Bardzo dziękujemy za udział wszystkim drużynom!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla najlepszych drużyn: FERROXCUBE i Centrum Techniki Biurowej.

Organizatorzy : Aneta Serafin,

 Ewelina Malińska,

Justyna Kowalczyk,

Grzegorz Bożek

Skip to content