23 luty to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Tego dnia zwracamy szczególną uwagę na dzieci i młodzież zagrożoną lub dotkniętą tym problemem w celu przybliżania wiedzy na temat depresji, a także ukazania sposobów udzielania wsparcia  i pomocy w jej przezwyciężeniu.

Nasza szkoła rozpoczęła działania w tym zakresie już od początku lutego we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Placówka ta przygotowała wystawę fotograficzną pt. „Inni”, zrealizowaną przez uczniów pani Moniki Umańskiej z ZSZ nr 2.

Prezentowane fotogramy ukazywały istotę depresji widzianej oczami młodzieży. W ramach godzin wychowawczych zdecydowana większość klas naszej szkoły wzięła udział w zajęciach na terenie CKiS prowadzonych przez wychowawców, pedagoga, psychologa szkolnego oraz pedagoga specjalnego. Wypowiedzi uczniów w trakcie zajęć wskazywały, iż powyższa forma ujęcia tematu spełniła swoją rolę w przekazie istotnych treści dotyczących depresji oraz sposobów jej pokonywania.

Ponadto w ramach obchodów Dnia Walki z Depresją uczennice klasy Id Weronika Zarębska, Anastazja Stefańska oraz Julianna Pokrop wykonały gazetkę szkolną na temat zjawiska depresji u młodzieży.

Wszystkim wychowawcom składamy podziękowanie za współpracę i liczny udział  w powyższych działaniach.

Maria Włoczyk
Anna Michalska
Anna Ciesielska

Skip to content