Zalecenie MEiN – Zasady funkcjonowania w czasie epidemii

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowano informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowano także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

LINK DO INFORMACJI NA STRONIE INTERNETOWEJ MINISTERSTWA

Szczepienia przeciwko COVID-19 dla uczniów-Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zwraca się z prośbą o szerokie rozpropagowanie wśród 16-17 latków szczepień przeciwko Covid-19. Uczniowie mogą zapisać się na szczepienie przeciw Covid-19 w Skierniewicach: nr telefonu 885 909 803 czynny w godz. 8-15.

PLIK DOTYCZĄCY ZGODY RODZICÓW – POBIERZ

Materiały informacyjne dla szpitali i pacjentów dotyczące szczepień przeciwko COVID-19

Informujemy, że w związku z podwyższonym ryzykiem zakażenia wirusem w naszym mieście od poniedziałku 7 września 2020r. obowiązuje nakaz noszenia maseczek na terenie szkoły poza obrębem klas.

Skip to content