Rankingi

 

Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2014

W styczniu 2014 roku ogłoszono wyniki dorocznego rankingu szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanego przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”. Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to sukcesy szkoły w olimpiadach (30% wagi wskaźników rankingowych), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).
///czytaj całość///

Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2015

W styczniu 2015 roku ogłoszono wyniki dorocznego rankingu szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowanego przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”. Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to sukcesy szkoły w olimpiadach ( 30% wagi wskaźników rankingowych ), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych ( 25% ), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych ( 45% ).
///czytaj całość///

Awans LO „Prusa” w rankingu Coptiosh

Ranking  „Perspektyw” – najlepszych liceów czy szkół ponadgimnazjalnych jest powszechnie znany, o rankingu  COPTIOSH  wie niewiele osób zajmujących się oświatą. W rankingu „Perspektyw” nasza szkoła zajmuje obecnie 113 miejsce w Polsce, w V edycji  rankingu Centrum Organizacji Przedmiotowo – Tematyczno – Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno – Historycznych w Białymstoku jesteśmy w kraju  na miejscu 9.

W rankingu  tym  uwzględniono liczne ubiegłoroczne osiągnięcia „Prusa” w następujących olimpiadach:

  • Olimpiada Wiedzy o Prawie – 3 laureatów
  • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej – laureat i finalista
  • Olimpiada Wiedzy o III RP – 2 finalistów
  • Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym – 3 finalistów.

Jak widać, są to olimpiady związane z przedmiotem wiedza o społeczeństwie.

 

Warto zaznaczyć, że nasza szkoła systematycznie awansuje od pierwszej edycji tego rankingu : 2012 – 43 lokata; 2013 – 26;  2014 – 15; 2015 – 12 miejsce;  2016 – 9.