Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach

ul. Henryka Sienkiewicza 10, 96-100 Skierniewice

Gimnazjum

03.12.2018  r. odbył  się   Mikołajkowy  mecz  w  piłkę  siatkową   pomiędzy  klasą  3A, a klasą  3B gimnazjum. Drużynę tworzyli  zarówno   chłopcy  jak  i  dziewczęta. Zacięty  mecz  po  wielu   emocjach   wygrała   klasa 3A  wynikiem  3:0. Słodkie  upominki  dla  zawodników ufundowała Rada  Rodziców.

Zwycięską drużynę 3A  tworzyli : Bartłomiej  Kraszewski, Jan Schneider, Kamil  Wójt, Marta  Majewicz, Maria  Krzemińska, Nikola Stoczyńska, Natalia Samuła.


Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie profilaktycznym „ Trzymaj się zdrowia drogi-nie daj się w ciągnąć w nałogi”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach we współpracy z  Urzędem Miasta Skierniewice. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Skierniewice.

Cele i formy konkursu zostały omówione i zatwierdzone przez pedagogów szkolnych z terenu miasta Skierniewice w październiku 2018 roku.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Szczegółowy regulamin oraz kartę uczestnika u p. A. Stopińskiej.

Konkurs przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach wiekowych:

  • Klasy I-III szkół podstawowych: praca indywidualna lub zbiorowa; napisanie przez uczniów bajki lub narysowanie komiksu pt. Wiem, co robić, aby być zdrowym; format A-3.
  • Klasy IV-VI szkół podstawowych: praca indywidualna lub zbiorowa; plakat profilaktyczny; format A-3.
  • Klasy VII-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjum: praca indywidualna lub zbiorowa; ulotka profilaktyczna, format A-5 (dwustronna).
  • Szkoły średnie: praca indywidualna lub zbiorowa; scenariusz profilaktycznej audycji radiowej.

Do udziału w konkursie zapraszamy także uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej, gimnazjum mogą wykonać plakat profilaktyczny z pomocą opiekuna, nauczyciela w formacie A3, niezależnie od kategorii wiekowej.

Nagrody przyznane zostaną za zajęcie I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Fundatorem nagród za I, II, III miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych jest Organizator oraz Prezydent Miasta Skierniewice.

Opisane prace należy dostarczyć do siedziby Organizatora najpóźniej do dnia 30 kwietnia 2019 roku.

Ogłoszenie wyników odbędzie się do dnia 17 maja 2019 roku.

Nagrodzone prace zostaną powielone i rozpowszechnione w miejskich instytucjach, wśród mieszkańców (bajki, plakaty, ulotki) oraz nagranie audycji radiowej w studiu Radia RSC oraz emisja na antenie radia.


7 listopada 2018r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych Zuzanna Wyszogrodzka z klasy III BG i Kamil Wójt z klasy III AG zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu. Gratulujemy i życzymy
powodzenia na kolejnym etapie.


Uczniowie oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Multitest. Troje uczniów naszej szkoły zdobyło dyplomy wyróżnienia zajmując wysokie lokaty w rankingu ogólnopolskim.

Zuzanna Wyszogrodzka kl. III BG – 11 miejsce

Alicja Tołomanow kl. III BG – 13 miejsce

Bartłomiej Kraszewski kl. III AG – 15 miejsce.

Gratulujemy!

 


W dniu 6 października uczniowie oddziałów gimnazjalnych dołączyli do spotkania w Centrum Wolontariatu gdzie uczyli się między innymi o rolach i zadaniach bycia wolontariuszem. Nasze dziewczyny za udane szkolenie otrzymały zaświadczenie z czego są bardzo dumne.


W dniu 15 września2018 roku uczniowie oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w paradzie SŚKOiW. Tegorocznym motywem przewodnim była moda lat 50-tych.


Zebrania z rodzicami

W dniu 08.06.2018 r. (piątek) o godzinie 16:30 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów oddziałów gimnazjalnych według harmonogramu


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się  3 września (poniedziałek) o godz. 9:00 na dużej sali gimnastycznej


Posiedzenia Rad Pedagogicznych:

  • 29 sierpnia 2018r. (środa)  o godzinie 13:00 Nauczyciele –  oddziałów gimnazjalnych
  • 31 sierpnia 2018r. (piątek) o godzinie 9:00;  Nauczyciele- liceum i oddziałów gimnazjalnych